Nowy kierunek studiów podyplomowych jest odpowiedzią na potrzebę stosowania prawa w pracy pracownika socjalnego. Spektrum koniecznej wiedzy obejmuje m.in. prawo pomocy społecznej, postępowanie administracyjne, prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo antyprzemocowe, elementy procedury karnej i cywilnej.
Program jest skierowany do:
- pracowników socjalnych oraz osób zamierzających podjąć pracę w tym zawodzie;
- osób zarządzających jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej;
- osób nadzorujących pracę jednostek organizacyjnych pomocy społecznej (m. in. inspektorzy kontroli w urzędach wojewódzkich);
Podczas studiów:
- Nabędziesz wiedzę z zakresu całego spektrum dyscyplin prawniczych, które są wykorzystywane w codziennej praktyce pracowników socjalnych, zarówno w obrocie administracyjnym, jak i prokuratorskim i sądowym.
- Istotnie podniesiesz swoją umiejętność posługiwania się terminologią prawniczą.
- Opanujesz umiejętność opracowywania pism procesowych przydatnych w codziennej praktyce, w tym z zakresu procedury administracyjnej, karnej i cywilnej (w tym sprawy rodzinne).
Po studiach:
- Jesteś przygotowany do prawidłowego stosowania przepisów prawa w zakresie koniecznym do skutecznego pomagania podopiecznym OPS.
- Potrafisz komunikować się z innymi organami państwa w formach prawem przepisanych (SKO, WSA, prokuratura, sąd).
- Potrafisz skutecznie angażować inne organy państwa do realizacji pomocy dla podopiecznych OPS
Gwarancją najwyższej jakości studiów jest zespół wykładowców – obejmujący osoby o możliwie najwyższych kwalifikacjach zawodowych: sędziów, prokuratorów, pracowników urzędu wojewódzkiego.
Radom
ul. Tragutta 61A
tel:+48 362 12 32
e-mail: podyplomowe@wshpl